• SZKOŁA PODSTAWOWA W KE

Szkoła podstawowa w Kolegium Europejskim to edukacja w małych grupach. Pozwala to na dużo lepszy kontakt z uczniem i rozpoznania jego potrzeb edukacyjnych. Małe grupy sprzyjają szybszemu przyswajaniu wiedzy przez uczniów, pozwalają też na indywidualizację podejścia nauczyciela do ucznia.

Międzynarodowa i przyjacielska atmosfera minimalizuje stres adaptacyjny w nowych warunkach. Pozwala również dzieciom na swobodny kontakt z rówieśnikami z innych krajów, co wypływa na szybszą naukę języków obcych oraz poszerzenie wiedzy o świecie i kulturze. 


Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych technologii  multimedialnych między innymi takich jak tablice interaktywne. Taki sposób przekazywania wiedzy i zapamiętywania treści jest cztery razy bardziej efektywny niż zwykły wykład. 

 

Szkoła podstawowa w Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2001 roku liceum, gimnazjum oraz szkoła podstawowa. Kolegium Europejskie jako pierwsza szkoła w Małopolsce i jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła w liceum program IB DP co pozwoliło naszym uczniom na zdawanie matury międzynarodowej. Stworzyliśmy również autorski program nauki języka angielskiego w szkole podstawowej i gimnazjum, który przez stopniowe wprowadzanie języka angielskiego na wszystkich lekcjach (poza językiem polskim oraz językami obcymi) przez nazjum, szkoła podstawowa i liceum z maturą międzynarodową IB oraz maturą polską. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Czytaj więcej

Z życia szkoły


ORGANIZACJA DNIA 4.09.2018 (wtorek)

Plan zajęć na dzień jutrzejszy wtorek 4.09.18 dla wszystkich klas szkoły podstawowej

Czytaj więcej

Aktywne tablice

Nasza szkoła wzbogaciła się o kolejne dwie nowoczesne tablice interaktywne pracujące na dolnej powierzchni i będące równocześnie notatnikiem.


Wyniki egzaminu gimnazjalnego wyższe o 55%

Wyniki egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego w Kolegium Europejskim wyższe o 55% od średniej w województwie małopolskim!

Czytaj więcej...